09.11.2022

KnowBe4 SecurityCoach - przełomowy produkt na rynku

Nowa kategoria produktów

KnowBe4 wprowadza przełomowy produkt, będący nową kategorię rozwiązań cyberbezpieczeństwa o nazwie Human Detection and Response (HDR). HDR jest koncepcyjnie podobny do systemów rozszerzonego wykrywania i reagowania (XDR), ale koncentruje się na ludzkiej warstwie strategii cyberbezpieczeństwa. HDR koreluje, identyfikuje i reaguje na dziesiątki tysięcy wykrytych zdarzeń związanych z ryzykownym zachowaniem użytkowników w ramach istniejącej infrastruktury bezpieczeństwa. Jest to możliwe, ponieważ dostępne jest komplet integracji z wiodącymi na rynku produktami cyberbezpieczeństwa takimi, jak Microsoft®, Crowdstrike®, Cisco®, SentinelOne®, Sophos®, Octa® i inne. 

W tej nowej kategorii KnowBe4 jest pionierem, aby kontrolować i umożliwić prawdziwą zmianę zachowań użytkowników i minimalizować ryzyko w warstwie ludzkiej. HDR zapewnia znaczne oszczędności czasu Twojemu przeciążonemu zespołowi SOC, zmniejszając ilość pracy spowodowanej powtarzającym się, ryzykownymi zachowaniami, umożliwiając SOC skupienie się na zagrożeniach o wysokim priorytecie.

Nowe możliwości

System potrafi reagować na bieżące zdarzenia naruszenia procedur bezpieczeństwa (np. odwiedziny niebezpiecznej witryny, otwarcie niebezpiecznego załącznika, naruszenie polisy DLP). Daje to ogromne możliwości w obszarze natychmiastowego dostarczania ostrzeżeń i porad bezpieczeństwa związanych z wykrytym naruszeniem, za pomocą komunikatorów Slack®, Microsoft Teams® czy też poczty e-mail. To jednak nie wszystko. Dane zgromadzone o rzeczywistych naruszeniach polityki bezpieczeństwa można wykorzystać do precyzyjnego kształtowania procesu szkoleniowego pracowników czy też powiązać z dodatkowymi kampaniami phishingowymi. Całość spina analityka, dzięki której mierzymy poziom ryzyka użytkowników na podstawie rzeczywistych zdarzeń w aktualnej infrastrukturze bezpieczeństwa (Systemy AntySpamowe, Endpoint Security, WebGateway, Identity) a nie tylko teoretycznych testów czy quizów. 

Połączenie nowej funkcjonalności z pozostałymi produktami KnowBe4 daje nam kompletny ekosystem umożliwiający analizę bieżących zdarzeń związanych z zachowaniem pracowników, narzędzia do zgłaszania potencjalnych zagrożeń, czy automatycznych reakcji pozwalających wyeliminować problem.

W chwili obecnej KnowBe4 jest najbardziej kompletną i wszechstronną na rynku platformą pozwalającą na efektywne wzmacnianie kultury cyberbezpieczeństwa w organizacji oraz zmiany słabości w siłę, czyli tworzeniu dodatkowej warstwy bezpieczeństwa – Human Security Layer. Nie bez przyczyny od wielu lat KnowBe4 jest liderem w zestawieniach firmy Gartner® czy Forrester®.

Film promocyjny o KnowBe4 SecurityCoach

Opracowano na podstawie materiałów KnowBe4®

Sprawdź możliwości produktów KnowBe4

Zamiast domyślać się jaki jest poziom kultury cyberbezpieczenstwa, czy zastanawiać się jakie błędy popełniają pracownicy w Twojej organizacji po prostu zacznij to wszystko mierzyć, ograniczać poziom ryzyka oraz porównywać swoje wyniki z gotowymi wskaźnikami. Nic prostszego.Jeżeli chcesz poznać najbardziej zaawansowaną platformę do realizacji programów Security Awareness Nowej Generacji skontaktuj się z nami i umów się na prezentację.